Hakkında

Uzmanlık Alanları

 

Kaygı

Depresyon

OKB

Ayrılık

Yas

Öfke Kontrolü

Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)

LGBTİ+

Meditasyon

Özgeçmiş

Lisansını Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek onur derecesi ve bölüm üçüncülüğü ile tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nde yüksek lisansının derslerini yüksek onur derecesiyle tamamladı ve an itibariyle tez aşamasındadır.

 

Dr. Aaron Beck ve Dr. Judith Beck'ten Bilişsel Davranış Terapisi (CBT) eğitimi aldı. Dr. Russ Harris'ten Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) eğitimi ve supervizyonu aldı. 2 sene boyunca Prof. Dr. Kadir Özer'den Bilişsel Varoluş Terapisi (BVT) eğitimi ve süpervizyonu aldı.

Dr. Villatte'den "Deneyimsel Terapist Olmak", Dr. Smout'dan  "Madde Bağımlılığında Kabul ve Kararlılık Terapisi", Dr. Purssey'den "İlaçların Terapide Rolü", Dr. Whittingham'dan "Ebeveyn Kaybında Kabul ve Kararlılık Terapisi", Dr. Tirch'ten "Öz-Şefkat Odaklı Kabul ve Kararlılık Terapisi", Dr. Gillanders'den "Kabul ve Kararlılık Terapisi’nin Kronik Hastalık ve Ağrılar için Uyarlanması", Dr. Bricker'dan "Sigara ve Bağımlılıklarda Kabul ve Kararlılık Terapisi’nin Uygulanması" eğitimlerini almıştır.

Temel ve İleri Düzey Theraplay® Oyun Terapisi ve MEM Gözlem Eğitimi'ni tamamlamıştır.

OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk) for Dummies (Nobel Akademik Yayıncılık) adlı bir kitap çevirisi bulunmaktadır.

 

Dünya Psikolojik Danışma Merkezleri

Karşıyaka-Bostanlı-Alsancak/İzmir

0232 421 80 21

caliskan.fuatcan@gmail.com

Sosyal Medya

  • White Facebook Icon
  • LinkedIn - White Circle

© 2016 by Fuat Can Çalışkan.

Tüm Hakları Saklıdır.