top of page
  • Fuat Can Çalışkan

Dünya Ruh Sağlığı Günü


10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü ruh sağlığı eğitimi, farkındalık ve sosyal stigmaya (utanç) karşı çalışmalar için oluşturulmuş bir gündür. İlk kez 1992 yılında 150'den fazla ülkede kutlanmıştır. Her sene farklı bir tema seçilen bu güne bu sene "İş Yerinde Ruh Sağlığı" teması atfedilmiştir.


Peki iş yerinde ruh sağlığı derken neleri kastediyoruz?

İş yerlerinde yaşamımızın önemli bir kısmını geçirdiğimizi göz önüne alırsak, iş yerindeki ortamın ve ilişkilerin genel ruh sağlığımız üstünde büyük bir etkisi olduğunu rahatlıkla görebiliriz. İş yerlerindeki stres, takdir edilme, rekabet şiddeti, mobbing seviyesi veya varlığı, aidiyet hissi, iş saatleri, yoğunluğu ve benzeri birçok etmeni içine alan bir bütünü kastederiz iş yeri ruh sağlığı dediğimizde. Bu sene de Dünya Ruh Sağlığı Günü bu sınıftaki etkenlere dikkat çekmek için çabalamakta.

Kendinize İyi Bakın.

#DünyaRuhSağlığıGünü #WorldMentalHealthDay #MentalHealth #RuhSağlığı #Farkındalık #Terapist #KognitifTerapi #DavranışçıTerapiler #BilişselDavranışçıTerapi #DiyalektikDavranışTerapisi #BilişselVaroluşTerapisi #Terapi #Psikoterapi #KabulveKararlılıkTerapisi #İşYeri #Sağlık #ÖnemliGünler #İşYerindeRuhSağlığı #MentalHealthinWorkplace #Mobbing #Stres #Aidiyet #Güven #Özgüven #TakdirEdilme #Rekabet #Yoğunluk #Ortam #Etkileri #2017 #10Ekim #10Ekim2017 #October10th #10October

16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page